1. The Great Dictator – Büyük Diktatör izle (1940)

  The Great Dictator – Büyük Diktatör izle (1940)

  IMDb 8.5 720P Multi Dil

  1940 yapımı olan usta oyuncunun en önemli eserlerinden biri olan The Great Dictator - Büyük Diktatör filmini yazan yöneten oynayan büyük usta Charles Chaplin'den başkası değildir. Usta bu eserinde en iyi hiciv örneklerinden birini sergilemiştir. The Great Dictator - Büyük Diktatör filminin bir özelliği de Charles Chaplin'in ilk sesli filmidir.

  Filmin en iyi film ve erkek oyuncu dalları da dahil olmak üzere tam beş dalda Oscar adaylığı bulunuyor.

  Nazi Almanya'sının tıpkısının aynısı bir başka diktatörlükte, kararları ve yönetimi ile ülkesini kırıp geçiren Diktatör Adenoid Hynkel, ülkede kendisine ikizi kadar çok benzeyen son derece saf karakterli bir Yahudi berberin yaşadığından habersizdir. Hynkelin askerleri Yahudileri teker teker toplama kamplarına götürmek üzere toplarken Yahudi Berberin Hynkele olan benzerliği nedeni ile onu Büyük Diktatör zannederler ve bu benzerlik büyük bir karışıklık yaşanmasına neden olur. Charles Chaplinin Nazi Almanyasını ve Hitleri hicvettiği bu eğlenceli komedi, sinema tarihinin en başarılı hiciv örnekleri arasında yer alıyor.

  The Great Dictator - Büyük Diktatör filmini bir çok izleme alternatifi ile sitemizden keyifle izleyebilirsiniz. filmw.org iyi seyirler diler.
Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
film izle