1. Nuovo Cinema Paradiso – Cennet Sineması izle (1988)

    Nuovo Cinema Paradiso – Cennet Sineması izle (1988)

    IMDb 8.5 720P Multi Dil

    1988 İtalya yapımı olan dram dalındaki Nuovo Cinema Paradiso - Cennet Sineması filmini full hd kalitesinde kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

    Artık ünlü bir yönetmen olmuş Salvatore, 30 yıl sonra bir arkadaşının öldüğü haberi üzerine doğduğu kasabaya geri döner. Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore, Cinema Paradiso isimli sinemada projeksiyoncu olarak çalışan Alfred ile ilişkilerini hatırlar. Küçük bir çocuk olan Salvatore, günlerini Alfred’in yanında geçirmekte, filmlerle ilgili konuşmakta ve Alfred’in sinema konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmaktadır. Babacan tavırlarıyla Salvatore’nin hayatında önemli bir yere sahip olacak Alfred sayesinde sinemaya olan aşkını ve tutkusu keşfedecektir.Sıcaklığı ve anlattığı yazlık sinema kültürüyle de Türk sinema kültürüne yakın bir noktada duran Giuseppe Tornatore’un başyapıtı Cennet Sineması, 1989 Cannes Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü kazanmasının ardından Yabancı Dilde En İyi Film Oscarını da ülkesine götürmüştü.

    Nuovo Cinema Paradiso - Cennet Sineması filmini bir çok izleme alternatifi ile sitemizden keyifle izleyebilirsiniz. filmw.org iyi seyirler diler.
Background
film izle