The Duke Filmi 2020 Yılına Bomba Gibi Geliyor.

The Duke Filmi 2020 Yılına Bomba Gibi Geliyor.

  6 Kasım 2019

  473 Okunma

Tiyatro dalında başarılı oyuncu Helen Mirren (74), ve Jim Broadbent (70) birlikte baş rolü The Duke filminde paylaşacaklar.

Roger Michell’in yeni filmi The Duke’ün çekimlerine Ocak 2020’de başlanıyor!

Aşk Engel Tanımaz, Sabah Neşesi, Çarpışma, Dayanılmaz Aşk gibi yapımlardan tanıdığımız Roger Michell’in yaşanmış bir olaydan esinlenen yeni filmi The Duke için çalışmalara başlandı.

Filmin başrollerini 2008 yılında Mürekkep Yürek filminde bir arada izleme şansı yakaladığımız Helen Mirren ve Jim Broadbent paylaşacak. The Queen ile Oscar heykelciğini kucaklayan Helen Mirren ve Iris filmi ile Oscar’a uzanan Jim Broadbent’in yeniden bir arada olması da sinemaseverlerin şimdiden iştahını kabarttı! İkili filmde evli bir çifte hayat verecekler.

Merakla beklenen The Duke; 1961 yılının İngiltere’sinde geçiyor. 60 yaşındaki bir taksi şoförü olan Kempton Bunton’ın Londra’daki National Gallery’den Wellington Dükü Portresi’ni çalmasını ve ardından gelişen olayları konu alan film, olayları izleyiciye oldukça eğlenceli bir şekilde aktaracak. Bu şekilde bilinen tek olay olan hırsızlıktan sonra, Bunton hükümete yaşılara ücretsiz TV vermesi için bir de fidye notu göndermişti.

The Duke’ün eğlenceli senaryosunu Richard Bean ve Clive Coleman kaleme alıyor.

film izle